رمان “تابستان تلخ” هم در “آمازون” منتشر شد

با بازنشر رمان "تابستان تلخ" به همت شرکت انتشاراتی "اچ.اند.اس" در لندن، حالا هر سه رمان من در سایت "آمازون" در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

نوشتن این سه رمان مستقل، "غوک"، "تابستان تلخ" و "آلبوم خصوصی"، را حدود بیست سال پیش آغاز کردم و نزدیک به هفت سال درگیرشان بودم. ترتیب نوشتن و انتشارشان به صورتی است که در بالا نام بردم. با اینکه این سه رمان، مستقل از یکدیگرند اما از آن‌جا که کاراکتر شخصیت اصلی قصه‌ها از یک گوهر است، ارتباطی درونی میان آن‌ها وجود دارد. سیزده‌سال پیش وقتی آخرینِ آن‌ها، "آلبوم خصوصی" را به دست چاپ می‌سپردم در پشت جلد کتاب این‌چنین نوشتم:
«فکر نوشتن از رنج و شادی‌های دوران کودکی و نوجوانی، اول‌بار در سال 1355 در زندان سیاسی کرمان (وقتی از زندان قصر تهران به آن‌جا تبعید شدم) به ذهنم رسید. در نیمه‌راه نوشتن بودم که همه را در یک بازرسی غیرمنتظره از دست دادم.
پانزده سال بعد، در غربت، این وسوسه به سراغم آمد. هرچند نتیجه، چه از نظر شکل و چه از نظر خط قصه شباهت کمرنگی به اولین تلاشم دارد اما هردو از یک گنجینه (دفینه‌ای از رنج و شادی، مدفون در اعماق ذهنم) نشأت گرفته‌اند. کار، این‌بار در سه رمان مستقل شکل گرفت. حالا با انتشار آلبوم خصوصی پس از غوک و تابستان تلخ، دو رمان قبلی ‌ام، احساس می‌کنم باری را که نزدیک به چهل سال بردوش داشته‌ام جای امنی برزمین گذاشته‌ام.»
□◊□