مشت نمونه‌ی خروار

تنها یک روز پس از پخش فیلم "تابوی ایرانی" از تلویزیون صدای آمریکا یک شیرپاک خورده‌ی ناشناس تمام فیلم را ضبط، و در یوتیوب آپلود کرد. این شیوه‌ی ناپسند البته بقدری رایج شده که دیگر قبح‌اش ریخته است. کسانی که دست به این کار می‌زنند به تنها چیزی که نمی‌اندیشند لطمه به فروش فیلم در سینما یا به صورت دی‌وی‌دی است که موجب زیان تهیه‌کنندگان می‌شود، و در نتیجه ساختن فیلم‌هائی از این دست را با مشکلات بیشتری روبرو می‌کند.
نزدیک به چهار روز طول کشید تا پخش‌کننده‌ی رسمی فیلم توانست با شکایت به یوتیوب جلو پخش غیرقانونی فیلم را بگیرد. اما همین مدت کوتاه برای من کافی بود تا بر مبنای ضرب‌المثل "مشت نمونه‌ی خروار" برخورد تماشاگران آنلاین فیلم را بسنجم. طبق آخرین آمار یوتیوب که من دیدم، یعنی امروز صبح، بیش از 12.500 نفر، در کمتر از چهار روز فیلم را دیده بودند، که 103 نفر از آنان نظر مثبت و تنها 3 نفر نظر منفی به فیلم داده بودند.
با داشتن این آمار قابل اتکاء می‌توانم حدس بزنم که وقتی فیلم به شکل رسمی از طرف پخش‌کننده در یوتیوب به نمایش دربیاید مثل کلیپ‌های "تجاوز در زندان‌های ایران" با استقبال قابل ملاحظه‌ی کابران اینترنت روبرو خواهد شد.
حالا برای این که دست خالی از این صفحه بیرون نروید مصاحبه کوتاه "بهنود مکری" را با خودم که پس از پخش فیلم از تلویزیون صدای آمریکا انجام شد در این جا می‌گذارم.