نظرات خواندنی در مورد کتاب خاطراتم

پس از پخش مصاحبه‌ام از "رادیو فردا" با عنوان "روایتی تازه از شکنجه در زندان های شاه"، بحث‌های جالبی در سایت "بالاترین" در مورد کتاب "دستی در هنر، چشمی بر سیاست" در گرفت که باز هم طبق روال همیشگی‌ام بی کمترین تعبیر و تفسیر بخش‌های خواندنی برخی از آنان را در زیر برایتان می‌آورم. (علاقمندان به خواندن تمامی کامنت‌ها که از هشتاد متجاوز است می‌توانند [اینجا] کلیک کنند.)
پهلوی پرستان و پهلوی ستیزان گرامی! بجای کل کل و عصبانیت شروع کنید به بحث مستند و مستدل! اگر علامه زاده راست میگه، پس با راستی جنگ نکنید و اگر دروغ میگه با سند ثابت کنید دروغ میگه! با آرامش و فنی بحث کنید.
حالا چرا به این لینک منفی دادی؟ علامه زاده کتاب نوشته در مورد شکنجه در زندان های شاه و شما منفی میدی؟ جدا به این منفی خندیدم.
از هواداران اعلیاحضرت شاهنشاه دعوت می شود تا در یکی از وبلاگ هایشان مطلبی بر علیه "رادیو فردا" بنویسند و این رسانه را متهم به حمایت از آخوندها و حمایت از ارتجاع سرخ و سیاه بکنند و این مطلب را صد بار کپی پیست کرده و دائما به بالاترین بفرستند. ضمنا موضوع داغ برای این حرکت ضد شاهنشاهی رادیو فردا فراموش نشود !!!
اینجور کارها از سبزاللهی ها بر میاد! بعد از نظر سنجی رادیو فردا گفتن که رادیو فردا از دفتر رضا پهلوی پول میگیره! بعد از آنکه نیک آهنگ نظر شش سال پیشش را رد کرد، گفتند نیک آهنگ پول گرفته:) بعد از آنکه موضوع کشتار ۶۷ و موسوی مطرح شد گفتن این سیاست خود رژیمه.
گیرم که من شدیدا هدف شوم و مخوفی داشته باشم و این هدف پلشت من اظهر من الشمس هم باشد، حالا من چطوری با ارسال این لینک میتونم هدفم را به نوشته آقای علامه زاده تزریق کنم؟
شما انگار متوجه نیستی به ساحت مقدس همایونی توهین شده !!! دوران طلایی پهلوی راحل و شکنجه ؟!! تهمت است!
باید موردی بحث کرد، نه کیلویی!
در مورد مثلا جلال آل احمق (آل احمد) به گفته همسرش، سیمین دانشور، ایشان به علت افراط در خوردن عرق سگی و کشیدن سیگار اشنو متوفی شدند!
شاید اگر جلال اینقدر چپ بازی در نمی آورد و بجای عرق سگی، مثلا ویسکی می خورد و بجای اشنو، وینستون میکشد چند سالی بیشتر زنده میموند و در ترویج حماقت قدم های بیشتری بر میداشت! حیف شد.
من در نقد این کتاب میتوانم عنوان کنم که سوای انگیزه نگارنده از چاپ و نشر آن در چنین شرایطی که خوراک لازم را برای اهداف خاص تهیه میکند، دو نکته حائز اهمیت است. نکته اول این کتاب با توجه به شرح مولف یک سویه نوشته شده و از انتقادات و مخالفان با فعالیت های تروریستی فدائیان خلق سخنی به زبان نمی آید. نکته دوم از منظر حقوق قضایی و با توجه به گفتار مولف، بررسی جرم شناسی این اتهام است.
اولا من لیبرال دموکرات هستم و از رضا پهلوی به عنوان یک سکولار میهن دوست و معتقد به منشور جهانی حقوق بشر با کارنامه پاک حمایت میکنم. دوما شکنجه محکوم است در هر زمان و تحت هر شرایطی، البته فراموش نشود که شرایط جنگ سرد و فعالیت های، خشونت آمیز، مسلحانه و تروریستی مخالفان شاه ضرورتا مغایرتی با برخورد قانونی بدون شکنجه با این افراد ندارد.
از طرفداران رضاپهلوی باید همین حرفها رو انتظار داشت!
حالا رضاپهلوی ارزو داره بیاد شاه بشه!
یکی نیست بهش بگه: بابا جون اول برو گندکاری پدرتو پاک کن بعد بیا دم از آزادی زندانی سیاسی و آزادی ایران بزن.
شاه علیه مردم ایران جنایت نکرد. هر کسی که زمان شاه دچار مشکل جدی شده یا مثل اصغر قاتل بوده یا چریک آدمکش و بانک زن بود یا مثل دکتر فاطمی میخواسته کشور را به آشوب بکشه!
البته تندروی های ساواک محکوم است اما کسی نمیتونه بگه شاه علیه مردم جنایت کرد! ظاهر شاه را با پل پوت اشتباه گرفتی جانم!
خسرو روزبه میره محمد مسعود را بکشه که خاندان پهلوی را بدنام کنه و خوب خودش اعدام میشه! اعدام خسرو روزبه کار خوبی بود همان گونه که اعدام ریگی توسط جمهوری اسلامی کار درستی بود!
دکتر فاطمی قبل از اعدام گفته بوده : ما سه سال در این کشور حکومت کردیم و یک نفر از مخالفان خود را نکشتیم برای آنکه ما نیامده بودیم برادرکشی کنیم ما برای آن قیام کردیم که ایران را متحد کرده و دست خارجی را از کشور کوتاه کرده و معتقد بودیم اگر در گذشته بعضی از هم وطنان ما در اثر فشار اجانب تحت نفوذ آنها قرار گرفته اند و منویات آنها را اجرا کرده اند، بعد از آنکه به نهضت استقلال نائل شدیم رویه سابق را ترک خواهند گفت ولی افسوس که عاقبت گرگ زاده گرگ شود.
مرده ریگ مصدق هم که ابزار دست سیاهبازان شده! نوکرهای خمینی مصدقی شده اند!
سی ساله داریم می شنویم. می دونیم. حفظیم. از شکنجه شدگان و شوندگان در اوین و کهریزک چه خبر؟
رضا شاه و محمدرضا شاه هر دو دیکتاتور ایران نوین را پایه گذاشتند و در مدت زمانی کوتاه با سرعت به چنان مرتبه ای رساندند که فقط میتوانیم در رویا متصور شویم. شاه در مقام شخص اول مملکت نیاز به دزدی نداشت – سرزمین به او تعلق داشت.
سرزمین به شاه تعلق داشت؟ عجب ! پس برای همین بود که خودش و دربارش هر غلطی خواستن با ثروت و درامد‌های ملی‌ انجام میدادند ! چون متعلق به خودشون بود، و نه متعلق به مردم بیچاره ایران! در مورد " خدمات" پهلوی‌ها هم زیادی بزرگ نمایی‌ نکنین لطفا، دیکتاتور‌های زیادی در کنار جنایات و دزدی‌هایی‌ که کردن خدماتی هم به مردم شون ارائه دادن، از هیتلر و موسولینی و استالین گرفته تا صدام و قذافی و پینوشه.
□◊□