فیل‌ام هوای هندوستان کرده است!

  پس از چند ماهی دوری از فرودگاه و هواپیما، و بند شدن در خانه، دوباره فیل‌ام هوای هندوستان کرده است و به دعوت دانشگاه یورک در تورنتوی کانادا باید بار سفر را ببندم و عازم شوم. علت سفر، شرکت در یک کنفرانس بین‌المللی است در مورد عقب نشینی سکولاریسم در مقابل اسلامگرائی، یا چیزی در این حدود،‌ که من یکی از سخنرانان آن هستم. بسیاری از چهره‌های شناخته شده‌ی ایرانی و غیرایرانی نیز جزو سخنرانانند که لابد خبرش تا حالا در سایت‌های دیگر منتشر شده است.

من اما از آنجا که سخنرانی کردن آخرین کاری است که دوست دارم (چه به عنوان سخنران و چه به عنوان شنونده) بیشتر وقت داده شده را به نمایش چند کلیپ از فیلم‌های خودم که به این موضوع ربط دارند (یا به زور و ضربِ سخنرانی‌ام ربطشان می‌دهم!) اختصاص خواهم داد: سه کلیپ کوتاه، یکی از «جنایت مقدس»، «یکی از شب بعد از انقلاب»  و یکی هم از «مصدق». این روزها سخت درگیر تدارک نوشته و انتخاب کلیپ‌ها و برنامه ریزی این سفر بوده‌ام.

چیز دیگری که مدت‌ها از درگیر شدن با آن طفره رفته بودم ولی بالاخره تسلیمش شدم پیوستن به سایت «فیس بوک» بود. از پریروز که به آن پیوسته‌ام بقدری از دوستان و آشنایانِ با محبت پیام گرفته‌ام و پاسخ داده‌ام، که اگر بخواهد اینطور پیش برود باید همه‌ی کارها را رها کنم و فقط بچسبم به فیس بوک!

با این حال این تلکنیک‌های تازه برایم جذابیت ویژه‌ای دارند و نمی‌توانم خودم را از آنان دور نگه‌دارم چرا که به هر پندی باور نداشته باشم به این یکی باور دارم که می‌گوید: فرزند زمان خویشتن باش!