هدیه‌ای برای سال نو

  از چند ماه پیش که شیر پاک خورده‌ای فیلم «میهمانان هتل آستوریا» را با کیفیتی بسیار بد در اینترنت گذاشت به این فکر افتادم که خودم دست بالا بزنم و این فیلم را که درست بیست سال از ساختنش می‌گذرد، با کیفیتی بالا در صفحه خودم در یوتیوب در دسترس علاقمندان بگذارم. قبلا نوشته بودم که به جز دی.وی.دی نمایش «مصدق»، که پخشش رسما به عهده سایت «ایرانیان موویز» است همه فیلم‌های دیگر من از «جنایت مقدس» و «شب بعد از انقلاب» گرفته تا «چند جمله ساده» و همین «میهمانان هتل آستوریا» بدون اجازه از من یا تهیه کننده و بی‌آنکه یک شاهی به هیچکدام از ما داده شده باشد سال‌هاست که در چند سایت اینترنتی به فروش می‌رسند. یادم نمی‌رود که چند سال پیش، وقتی قرار شد برخی از فیلم‌هایم را در دانشگاهی در آمریکا نمایش دهم، ناچار شدم فیلم‌های خودم را از طریق اینترنت از یکی از همین سایت‌ها بخرم!

بگذریم! این چند کلام را نوشتم تا به اطلاعتان برسانم که در فرصتی که دست داد فیلم «میهمانان هتل آستوریا» را در دو قسمت که هر کدام حدود پنجاه و چند دقیقه است در یوتیوب گذاشته‌ام. آدرس صفحه من در یوتیوب بسیار ساده است:

 www.youtube.com/allamehzadeh

و این هم لینک دو بخش این فیلم تا بتوانید مستقیما به آن برسید: «میهمانان هتل آستوریا – بخش اول»، «میهمانان هتل آستوریا – بخش دوم»

این را هم بگویم که گرچه زبان فیلم فارسی است ولی صحنه‌های کوتاهی از آن به زبان انگلیسی یا ترکی است که من این صحنه‌ها را هم به فارسی زیرنویس کرده‌ام تا در شب سال نو مسیحی جای گله برای کسی باقی نگذارم!