خانه تکانیِ نوروزی

داشتم دنبال هدیه‌ای موزیکال برای تقدیم به دوستان این صفحه به مناسبت آغاز سال نو مسیحی می‌گشتم که متوجه شدم تمام آهنگ‌ها و فیلم‌هائی که سال پیش، یعنی قبل از باز کردن صفحه‌ام در یوتیوب، از طریق سایت ملکوت آپلود کرده بودم پاک شده و هیچ یک از لینک‌ها به موسیقی یا فیلم‌های مربوطه راه نمی‌برند. اول کمی دستپاچه شدم ولی بعد یادم آمد که به دلیل محدویت سایت ملکوت من همواره ناچار بودم موسیقی و فیلم‌ها را نه فقط کوتاه کنم که کیفیتشان را هم به شدت تقلیل دهم تا جای کمتری بگیرند. البته چند ماهی است که صاحب عرش ملکوت جای پر ظرفیت تازه‌ای به نام ققنوس برای دانلود موزیک با کیفیتی بالا در اختیارم گذاشته است که ترانه‌های اخیر را از طریق آن دانلود کرده‌ام. از این رو دارم فکر می‌کنم شاید پاک شدن فیلم‌ها و ترانه‌های پیشین اتفاق بدی هم نبوده است چرا که حالا با داشتن امکان آپلود فیلم در یوتیوب و موزیک در ققنوس می‌توانم به تدریج وبلاگم را خانه تکانی کنم و جای آثار گم شده را با همان آثار اما با کیفیت بالاتری پر کنم.
برای شروع، اولین کاری که کردم فیلم سه دقیقه‌ای آخرین بدرود با «روسیو خورادو» را که سال پیش در مادرید گرفته بودم در صفحه خودم در یوتیوب گذاشتم که می‌توانید با کلیک روی عکس زیر آن را ببینید.

دومین گام هم آپلود ترانه‌ی بسیار مورد علاقه‌ی فلامنکو دوستان این صفحه، «دختره برام می‌میره» است، با صدای «خوزه مرسه» که به همراه برگردان فارسی آن به عنوان هدیه‌ی سال نو مسیحی، همراه با بهترین آرزوها تقدیمتان می‌کنم.

 

دختره برام مى‌میره / ببین کى داره اینو میگه.
من به این زشتى، اون به این خوشگلى، مثل یه دسته گل.
صداش زمزمه برگها، صداى من به این خشنى
اندامش مثل موج، تن من مثل صخره
باز میگه منو نبینه مى‌میره / تو چى فکر می‌کنى؟
هزار بار جوونتر از منه / شانس مارو باش!
موهاش رنگ زندگیه، موهاى من رنگ خاکستر
میگه بى عشق من زنده نمى‌مونه / که دیدن من براش رویاس
کى اینو می‌فهمه؟ / شانس مارو باش! / شانس مارو باش!