خدایا عفوم کن!

نشد از موسیقی فلامنکو بنویسم و چیزی در درونم نگوید که باز از فلامنکو نوشتی و از خوش صداترین و به چشم خواهر برادری، خوش اداترین خواننده فلامنکو حرفی نزدی! منظور باز همان «نینیا پاستوری» است که البته بارها از او در همین صفحه نوشته‌ام و بسیاری از ترانه‌هایش را همراه با ترجمه فارسی در اختیارتان گذاشته‌ام. ولی این ندای دلم را که می‌گوید بیشتر از او بنویس قبول دارم، چرا که هر چه بیشتر به او گوش می‌دهم بیشتر به صدای گرفته‌اش کشش پیدا می‌کنم بویژه وقتی ترانه‌هائی تا مغز استخوان عاشقانه می‌نویسد و می‌خواند، مثل همین ترانه‌ی «خدایا عفوم کن!» که موضوع این نوشته است. فایل صوتی این ترانه را از آلبوم «ماریا» در دسترستان می‌گذارم که با کلیک روی عکس نینیا پاستوری می‌توانید آن را بشنوید. برگردان فارسی ترانه را هم به شکل کامل در زیر آورده‌ام. اما علاوه بر این‌ها یک هدیه‌ی بسیار دیدنی و شنیدنی هم در ارتباط با همین ترانه برایتان دارم که در پایان این نوشته تقدیمتان می‌کنم.

و این حقیقتی است که اینگونه عشق ورزیدن، درد است
خدایا عفوم کن! کاش پدر مقدس از گناهم بگذرد،
چون اگر در کنارم نباشی نمی‌دانم چگونه زندگی کنم
و این حقیقتی است که بیش از این نمی‌توانم دوستت بدارم
و فکر کردن به آن حتی می‌ترساندم
مبادا اشتباه بگیری، می‌گویم آنقدر دوستت دارم که بیش از آن از تحملم خارج است.
می‌خواهم مرا ببوسی
و من با صدائی آرام بگویمت که دوستت دارم
و تو صدایت را پائین بیاور که کسی نفهمد به هم چه می‌گوئیم
که کسی نفهمد ما به هم عاشقیم.
برایت فرشته‌ی کوچکی خواهم شد
و از قلبت مراقبت خواهم کرد
و یادمان‌هایت را به یادت خواهم آورد
و نور ماه را، که قلبت به دنبالش بوده بود، به تو ارزانی خواهم داشت.
و می‌خواهم برق نگاهت، بازتاب روحت باشم.
من چیزهای کوچکی برایت خواهم داشت
اعتقاد، که کوه‌ها را جابجا می‌کند.
و می‌خواهم ناب‌ترین احساس برای تو باشم.
حالا که ترانه را شنیدید و ترجمه را دنبال کردید بد نیست اجرای ویدیوئی «نینیا پاستوری» را از همین ترانه با همخوانیِ یک خواننده‌ی بسیار محبوب فلامنکو که بخصوص در کوپلا خوانی شهره است به نام مستعار «فالِته» ببینید و بشنوید. «فالِته»، که نام اصلی‌اش «رافائل اوخِدا» است، همچنان که در عکس زیر می‌بینید مردی است که همواره با آرایش زنانه برنامه اجرا می‌کند، که او هم به چشم خواهر برادری کم خوش ادا نیست!

بیش از این معطلتان نمی‌گذارم و اگر علاقمندید با کلیک روی عکس «نینیا پاستوری» و «فالِته» اجرای ویدیوئی دو نفره‌ی آن‌ها را در صفحه‌ی من در یوتیوپ ببینید و لذت ببرید.