وفای به عهد!

پیش از بازگشتم به هلند قول داده بودم کار فیلم‌های این صفحه را با استفاده از امکانی تازه سر و سامانی بدهم. اول از این امکان تازه بگویم که اگر اهل فیلمبرداری دیجیتال با تلفن همراه یا دوربین هستید و می‌خواهید آن را در اینترنت برای دیدن دیگران به نمایش بگذارید می‌توانید به طور مجانی از طریق سایت YouTube فیلم‌هائی که از ده دقیقه بیشتر و از 100 مگابات حجیم‌تر نباشد را به هر تعدادی که می‌خواهید در آن بگذارید. آدرس سایت این است: http://www.youtube.com/ و باقی اطلاعات را خودتان دنبال کنید.

         من از همین طریق فیلم کامل مراسم تدفین نویسنده نامدارمان “دکتر غلامحسین ساعدی” را با عنوان “آخرین بدرود با دکتر ساعدی” در سمت راست برایتان گذاشته‌ام (به جای ویدئو کلیپ کوتاه و بی‌کیفیت قبلی)، و نیز فیلم کوتاهی در مورد “زیارت معبد لالش” که مربوط به مراسم حج فرقه یزیدی در کردستان عراق است که به فرقه “شیطان پرستان” معروف است، و من در همین صفحه قبلا مطلبی در این باره نوشته‌ام. از این پس فیلم‌های کوتاه دیگری که در اختیار دارم را به ترتیب از همین طریق به تماشا خواهم گذاشت. شاد و سرفراز بمانید.

1 comment

  1. استاد عزیز،‌
    روش‌های بهتری هم وجود دارند که می‌توانید بطور مجانی، فایل ویدئو را روی همین صفحه وبلاگتان بگذارید تا از همین جا باز شود و نیاز به رفتن به سایت دیگری نباشد. همچنین این امکان وجود دارد که با کلیک روی یک نما از فیلم، یک پنجره کوچک بصورت پاپ آپ باز شود و فیلم در آن پنجره پخش شود. به این روش می‌توان فیلم را با کیفیت‌های مختلف و با فرمت های مختلف برای سرعت‌های اینترنت متفاوت مستقیما” از روی وبسایت شما در دسترس بینندگان قرار داد.
    همچنین، اینجا خواندم که برای فشرده کردن فایلها در سایزهای مختلف به دنبال راه حل بهتری بودید. این هم براحتی قابل حل است.
    اگر کمکی از من بر می‌آید، ایمیلی، تلفنی یا حضوری (هلند) در خدمتم.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *