بیائید با هم دراولین مدرسه فیلمسازی اینترنتی فیلم بسازیم!

من همانطور که می دانید در سالهای اخیر در کشورهای مختلف تدریس فیلمسازی کرده ام. اغلب کورسهای من به فیلمسازی برای کودکان و نوجوانان اختصاص داشته است، عرصه ایکه من در دوران فیلمسازیم بیشتر از همه به آن پرداخته ام و موفقترین کارهایم نیز به آن تعلق دارند. آخرین باری که کورسی در این زمینه داده ام تابستان همین سال گذشته در دانشگاه هالینز(Hollins University) در ایالت ویرجینیای آمریکا بود. این کورس به مدت شش هفته ادامه داشت که در طول آن دانشجویان من مسیرهیجان انگیز فیلمسازی را “از ایده تا پرده” طی کردند و فیلمهای داستانِی کوتاه (حداکثر پنج دقیقه ای) ساختند. هم اکنون نیز چند دانشجوی امریکائی دارم که زیر نظر من و از راه دور مشغول فیلمنامه نویسی و فیلمسازی هستند. من که همواره آرزویم این بوده است که با جوانان هموطنم کار کنم ولی به دلائل روشن از آنها دور افتاده ام به ذهنم رسید که با تاسیس اولین مدرسه اینترنتى فیلمسازی با نام “کلاس فیلمنامه نوِیسی و فیلمسازی اینترنتی به زبان فارسی” با جوانان علاقمند به این رشته، چه در داخل ایران و چه در کشورهای خارج، رابطه بگیریم و با استفاده از شرائط عصر ارتباطات از همین طریق به آنان آموزش فیلمسازی بدهم و به عنوان مربی درنوشتن فیلمنامه و ساختن فیلم راهنمائیشان کنم.
به لطف دوست مهربانم داریوش محمد پور، گرداننده “حلقه ملکوت”، چند روز دیگر سایت تازه ای با نام “برداشت ۷” راه اندازی خواهد شد که از آن طریق می توانید در کلاس فیلمنامه نویسی و فیلمسازی من که به زبان فارسی خواهد بود شرکت کنید.
حالا اگر شما دختر و پسر هموطن من، بین پانزده تا بیست و پنج سال سن دارید و به نوشتن فیلمنامه و ساختن فیلم کوتاه داستانی ﴿بویژه برای کودکان و نوجوانان﴾ علاقمندید در هرجا که ساکنید، در ایران یا خارج از آن، می توانِید با استفاده از این امکان اولین دانشجویان مدرسه ابتکاری من باشید. من به محض آماده شدن سایت “برداشت ۷” شما را در جریان کار خواهم گذاشت تا بتوانیم با کمک همدیگر در اولین “کلاس فیلمنامه نویسى و فیلمسازى اینترنتى به زبان فارسى” فیلم بسازیم.